ΦΑΓΑΜΕ ΦΕΤΑ?????? Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΟΥ!!!

Κλοπή,Τρακάρισμα(μακριά από μας)

Συντονιστής: mac9

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
manoscz
KTM Model: DUKE II 640

ΦΑΓΑΜΕ ΦΕΤΑ?????? Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΟΥ!!!

Δημοσίευση από manoscz » Τρί Οκτ 04, 2011 4:01 am

Εχουμε ωραιους δρομους στην Ελλαδα!! Ειναι που ειναι σαπουνια ακομα και στεγνοι, μολις βρεξει... Αρχιζουν τα ωραια.. Γινονται γλιτσα.. Καλυτερα να οδηγουσαμε πανω σε βουτυρο!!! Ετσι την πατησα σημερα... Βραχηκαν ισα ισα, και εκει αρχισαν τα καλα.. Ειπα να μ@λ@..στω λιγο, αλλα ο δουκας μου δεν με συγχωρεσε... Κλειδωμενο τιμονι δεξια με τεταρτη, ο κωλος αριστερα, κλεισιμο του γκαζιου, αποτομο γλιστριμα του ελαστικου κλεινωντας το γκαζι, και φεταααααα........ Το ευτυχημα ειναι οτι περα απο ενα βγαλσιμο τ δεξιου ωμου(λογω παλιου τραυματισμου),κατα τ αλλα ουτε γρατζουνια!! Κ ο δουκας ανεπαφος!!!! :lol: :lol: :lol: Αν και προς στιγμην φοβηθηκα/ξενερωσα και μονο στην σκεψη πως εκανα τις ακραπες μου αχρηστες.... Γ' αυτο... Στα νερα πιο σιγα και απο χελωνα παιδια.... Οι βρεγμενοι ελληνικοι δρομοι-σαπουνια δεν συγχωρουν παιχνιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παντα ορθιοι και ατσαλακωτοι!!! :pirobolo: :smt001

Άβαταρ μέλους
tek640
KTM Model: 625 SXC

Re: ΦΑΓΑΜΕ ΦΕΤΑ?????? Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΟΥ!!!

Δημοσίευση από tek640 » Τρί Οκτ 04, 2011 9:04 am

manoscz έγραψε:Εχουμε ωραιους δρομους στην Ελλαδα!! Ειναι που ειναι σαπουνια ακομα και στεγνοι, μολις βρεξει... Αρχιζουν τα ωραια.. Γινονται γλιτσα.. Καλυτερα να οδηγουσαμε πανω σε βουτυρο!!! Ετσι την πατησα σημερα... Βραχηκαν ισα ισα, και εκει αρχισαν τα καλα.. Ειπα να μ@λ@..στω λιγο, αλλα ο δουκας μου δεν με συγχωρεσε... Κλειδωμενο τιμονι δεξια με τεταρτη, ο κωλος αριστερα, κλεισιμο του γκαζιου, αποτομο γλιστριμα του ελαστικου κλεινωντας το γκαζι, και φεταααααα........ Το ευτυχημα ειναι οτι περα απο ενα βγαλσιμο τ δεξιου ωμου(λογω παλιου τραυματισμου),κατα τ αλλα ουτε γρατζουνια!! Κ ο δουκας ανεπαφος!!!! :lol: :lol: :lol: Αν και προς στιγμην φοβηθηκα/ξενερωσα και μονο στην σκεψη πως εκανα τις ακραπες μου αχρηστες.... Γ' αυτο... Στα νερα πιο σιγα και απο χελωνα παιδια.... Οι βρεγμενοι ελληνικοι δρομοι-σαπουνια δεν συγχωρουν παιχνιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παντα ορθιοι και ατσαλακωτοι!!! :pirobolo: :smt001
Τι ηθελες να μ@λ@κιστεις αφου τα ξερεις τα χαλια? Αφου δεν επαθες τπτ σοβαρο παλι καλα.

Άβαταρ μέλους
manoscz
KTM Model: DUKE II 640

Δημοσίευση από manoscz » Τρί Οκτ 04, 2011 6:02 pm

Το κορυφαιο ειναι οτι μολις εβαλα τεταρτη το σκεφτηκα οτι μαλλον θα πεσω!!! Αλλα μαλλον δεν το πολυπιστεψα!! Τελος παντων.. Αλλη φορα ποτε μαλακιες στα νερα... Εξαλλου ο δουκας δεν ειναι ΧΤ.. Driftarei και στο στεγνο,και με μεγαλη ανεση βεβαια!! :smt002 :smt002

Άβαταρ μέλους
tsiggo
KTM Model: sm 690

Δημοσίευση από tsiggo » Τετ Οκτ 05, 2011 9:56 pm

καλα εσυ πηγαινες γυρευοντας..! εγω ειχα αγιο που δεν εφαγα πτωση απο λακουβα: πηγαινα στανταρ 80 κ πανω κ σε ανοιχτη στροφη βαζω χαμηλη σκαλα καθοτι βραδυ. σε κλασματα την βλεπω μπροστα μου. δεν αντεδρασα καν. χτυπαω κ μαζι με τη μηχανη πρεπει να ψιλοπεταξα για λιγο στον αερα...!!για λιγο η μηχανη ετρεμε κ πηγαινε σα φιδι. παλι καλα που βρηκα την ψυχραιμια κ την κρατησα ελατωσα ταχυτητα εκανα ακρη κ μετα τσιγαρο.....
οσοι ξερανε το σημειο μου παν να παιξω τζοκερ!

Άβαταρ μέλους
Maritsa
Επίσημο μέλος
KTM Model: Duke 690

Δημοσίευση από Maritsa » Πέμ Οκτ 06, 2011 9:47 am

Οι δρόμοι είναι βούτυρο...θέλει πολύ πολύ προσοχή!!!
Προχθές κατέβασα από 2α σε 1η (για να καταλάβετε τι χιλιόμετρα είχα) και έχασα ελαφρά τον πίσω τροχό. Φταίει σίγουρα ότι χρειάζομαι και αλλαγή στα ελαστικά μου αλλά και το να χάνεται η πρόσφυση τόσο πολύ εύκολα σε τόσο χαμηλές ταχύτητες και ευθεία ΔΕΝ δικαιολογείται...
ΟΤΙ ελαστικό και να έχεις δεν πρέπει να νιώθεις ποτέ σιγουριά στους ελληνικούς δρόμους γιατί πέρα της ελλειπούς συντήρησης της ασφάλτου υπάρχουν και τα υπολείματα σε λάδια και πάσης φύσης υγρά που ρίχνουν είτε εν αγνοία είτε εις γνώσιν τους οι λοιποί. Πρώτος που την πληρώνει πάντα και με το χειρότερο κόστος είναι οι δικυκλιστές....ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν!!!!
Μύθος (Duke&αναβάτης)....& πραγματικότητα (κεφάλι&κράνος).......χεχεχε!!!!

spiros_27
KTM Model: λιαν συντομως lc4

Δημοσίευση από spiros_27 » Τετ Οκτ 12, 2011 12:19 pm

παλι καλα φιλαρακι που βγηκες ατσαλακωτος η υγεια πανω απολα.σωστα πολυ σωστα για το βρεγμενο οδοστρωμα και ειδικοτερα καθε πασης φυσεως λαδι που εχει πεσει στν δρομο και δν νοιαζει κανεναν.εγω εχω 3 πτωσεις αλλα με street 750 στο παρελθον και ενα σπασμενο ποδι για τον ιδιο λογο εξαιτιας του παλιοδρομου αλλα τοτε δν ενοιωθα φοβο τωρα πια.....θα ειμαι πολυ πιο cool...χαχαχαχα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Άτυχη στιγμή”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη