ΚΛΕΨΑΝΕ ΤΟ ΜΟΡΟ ΜΟΥ

Κλοπή,Τρακάρισμα(μακριά από μας)

Συντονιστής: mac9

Απάντηση
slekkas
KTM Model: KTM 625 SXC 04

ΚΛΕΨΑΝΕ ΤΟ ΜΟΡΟ ΜΟΥ

Δημοσίευση από slekkas » Πέμ Ιαν 14, 2010 3:01 pm

Γεια σας,
Εχθές ξύπνησα και βίωσα μια από της μεγαλύτερες πικρές της ζωής μου. Κατέβηκα με το κράνος μου και το μπουφάν μου στην πιλοτή να καβαλήσω τη μηχανή μου και να πάω στο
Μαρούσι για κάτι δουλειές μόνο και μόνο για να διαπιστώσω ότι η μηχανή δεν ήταν στην θέση που την είχα αφήσει.
Δεν έχω ξανανιώσει τόσο δυνατά το αίσθημα της απώλειας και της αδικίας αλλά επίσης ένιωσα και πολύ ευάλωτος.
Μα τόσο εύκολα κάποιος έρχεται και σου αφαιρει αυτό που εσύ κόπιασες να αποκτήσεις και που αγαπάς τόσο πολύ;

Φαντάζομαι μέσα στο φόρουμ δεν θα είμαι ο πρώτος που του συνέβη κάτι τέτοιο. Αυτό είναι το πρώτο μου post. Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει τέτοιο club στην Ελλάδα.
Έκανα αναζήτηση KTM στο Google και το έβγαλε και στεναχωρήθηκα βλέποντας ότι θα μπορούσα να είχα πάει και εγώ μερικές εκδρομές μαζί με παρέα.

Είχα το 625 sxc του 2004. Το πρόσεχα σαν τα μάτια μου και ήταν σαν καινούργιο.

Μπορεί να μου πει κάποιος πιο αντίστοιχο μοντέλο κυκλοφορεί τώρα; Είμαι 1.90μ ύψος και μου Έρεσουν οι ψηλές μηχανές. Δυστυχώς όλο αυτό με βρίσκει και σε δύσκολη περίοδο της ζωής μου.
Η κρίση με έχει χτυπήσει και εμένα και με 2 παιδιά άντε να βρω χρήματα να πάρω καινούργια. Θα ήθελα τη βοήθεια σας να μου λύσετε μερικές απορίες που μπορούν να με βοηθήσουν να πάρω καινούργια μηχανή.

Καταρχήν ξέρεται καμιά αξιόπιστη εταιρία που να ασφαλίζει μηχανές;
Ρωτάω για την ασφάλεια γιατί η γυναίκα μου θα με σκοτώσει αν της πω ότι θα πάρω πάλι μηχανή χωρίς να την έχω ασφαλισμένη.

Γνωρίζει κάποιος κάποιο καλό κατάστημα με μεταχειρισμένα KTM που να μπορώ να εμπιστευτώ και να κάνουν καλές τιμές;

Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να κάνει καλούς διακανονισμούς με λίγη προκαταβολή η και καθόλου;

Διάβασα στο σίτε της KTM για το 690 enduro R. Είναι κάτι αντίστοιχο με αυτό που είχα;
Το 625 έχει βγάλει άλλο μοντέλο μετά το 2004 που θα μπορούσα να το βρω σε καλή τιμή;
Συγγνώμη αν σας ζάλισα αλλά είμαι τόσο στεναχωρημένος που κάπου θέλω να τα βγάλω από μέσα μου. Εσείς σίγουρα εδώ στο σίτε μπορείτε να με καταλάβετε. Δεν έχω άλλο μεταφορικό μέσο. Ένα αμάξι της γυναίκας μου και εγώ είχα τη μηχανή. Δεν πήγαινα πουθενά χωρίς μηχανή. Άμα κάτσω στην κίνηση με το αμάξι βγάζω σπυράκια.

Ευχαριστώ

slekkas

Re: ΚΛΕΨΑΝΕ ΤΟ ΜΟΡΟ ΜΟΥ

Δημοσίευση από slekkas » Πέμ Ιαν 14, 2010 8:02 pm

Καμία απαντησή?

Άβαταρ μέλους
AZAZIL990
KTM Model: RC8 1190

Δημοσίευση από AZAZIL990 » Πέμ Ιαν 14, 2010 9:32 pm

αδελφε μου τι να σου πω ειλικρινα ειναι πικρα και δε 8ελω να το βιωσω μονο με την ιδεα ποναει πολυ με τον κα8ε μαλακα που εχουμε μαζεψει και που εχουμε γινει ως ελληνες.λοιπον για ασφαλεια κλοπης δεν νομιζω να υπαρχει καποια ασφαλιστικη δεν το δεχονται τωρα για το αν το 690 ναι αυτο ειναι για σενα ειναι αρκετα προσητο σαν τιμη παει πολυ μα πολυ καλα πεταει δλδ οπως ολα τα κτμ και μετα αν 8εσ κατι ψιλο αλλα ειναι πιο ακριβο einai to super enduro 950 που πραγματικα ο μηχανακι το χει φιλος και σπερνει ταραχη ειναι ενασ διαολος αυτα απο μενα και παλθ κριμα και επειδη ειδα οτι στο φαγανε απο πυλοτη 8α βαζω και το κλεπτοναιτ γιατι και εγω χημα το εχω στην πυλοτη :smt021
ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΡΟΜΟΣ!!!

slekkas

Δημοσίευση από slekkas » Πέμ Ιαν 14, 2010 10:07 pm

Σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση φίλε μου. Οι κωλο-ασφαλιστικές κάνουν ότι τους συμφέρει. Τι είναι το κλεπτοναιτ; Για στείλε κάνα λινκ.

Άβαταρ μέλους
kostas950sm
KTM Model: 950SM

Δημοσίευση από kostas950sm » Πέμ Ιαν 14, 2010 10:29 pm

Υπαρχουν ασφαλιστικες που ασφαλιζουν για κλοπη αλλα πρεπει να ασφαλιστει τη μερα που αναφερει το τιμολογιο ως ημερομηνια αγορας.
Επειδη εδω και καιρο εχουν παρατηρηθει φαινομενα κλοπων κι'επειδη απο δω και περα με την οικονομικη κατασταση που επικρατει θα ξεφυγουν τα πραγματα θα προτεινα να παιρνουμε καθε δυνατο μετρο προφυλαξης (ηδη εχω παραγγειλει συναγερμο, το βαζω απο βδομαδα αλλα θα'χω και τη καραμπινα μου παρα ποδα για περιπτωση αναγκης) για να μη βρεθουμε σε δυσαρεστες καταστασεις.
Φιλε slekka, ευχομαι να καταφερεις να βρεις το μοτορι σου.......βαλε καμια αγγελια οτι δινεις αμοιβη....μπορει να σαι τυχερος.......
ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ...!!!

Άβαταρ μέλους
AZAZIL990
KTM Model: RC8 1190

Δημοσίευση από AZAZIL990 » Παρ Ιαν 15, 2010 9:45 am

slekkas έγραψε:Σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση φίλε μου. Οι κωλο-ασφαλιστικές κάνουν ότι τους συμφέρει. Τι είναι το κλεπτοναιτ; Για στείλε κάνα λινκ.
τσεκαρε και αυτο που ειπε ο παρακατω φιλος εγω δεν το ξερα και ευχαριστω κιολας περι ασφαλιστικης μιλαω τωρα για το κλεπτοναιτ εννοω αυτο κανει καποια δουλειτσα εγω βαζω ενα με συναγερμο μπροστα και ενα abus πισω απο το να την αφηνω εκτε8ημενη :smt001 http://www.abus.de/us/main.asp?ScreenLa ... elGrID=154" onclick="window.open(this.href);return false; και εχει και αλλα και απο την σθγκεκρημενη εταιρεια και απο αλλες
ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΡΟΜΟΣ!!!

Άβαταρ μέλους
mac9
KTM Model: 990 Adventure

Δημοσίευση από mac9 » Παρ Ιαν 15, 2010 10:14 am

Καταρχήν ότι και να πούμε η πίκρα μένει πίκρα.
Τώρα αντί sxc υπαρχει 690 ebduro και η εξέλιξη απο το 2004 είναι μεγάλη.Υπάρχει και 950super enduro που είναι και σε προσφορά.
Δυστυχως με την κρίση που υπάρχει όλα τα μαγαζιά θέλουν και κάνουν μόνο δάνεια ή μετρητά.Γραμμάτια με προκαταβολή πολύ δύσκολο και όχι σε κατάστημα ΚΤΜ.
Όσο για να την ασφαλίσεις αυτό γίνεται σε κάποιες αφαλιστικές αλλά κοστίζει πολλά γυρω στο 500αρικο το εξάμηνο αναλογα την τιμή της μοτο σου.
Και εδώ όμως υπάρχει πακέτο διοτι με τον ρυθμό που κλείνουν οι ασφαλιστικές και με αυτές που πρόκειται να κλείσουν πολύ σύντομα τα πράγματα είναι ρευστά και στο τέλος χαμένοι βγαίνουμε εμείς.
KTM Duke 640
KTM SX 200
KTM Exc 250
KTM 990 SM
KTM 990 Adventure
KTM 950 Adventure

slekkas

Δημοσίευση από slekkas » Παρ Ιαν 15, 2010 11:16 am

Παιδιά σας ευχαριστώ ολους για της συμβουλές σας. Δεν ψάχνω για γραμμάτια αλλά δόσεις κανονικά μέσο τράπεζας. Αν και όταν με το καλό καταφέρω να πάρω άλλη θα έρθω και εγώ στης συναντήσεις που γίνονται. Ελπίζω κάποιοι από εσάς που μου απαντήσετε να πιγαινεται να σας γνορισω και από κοντά.

Δεν μου ανέφερε κανείς καταστήματα με Καλές τιμές ακόμα. Όλο και κάποιος θα ξέρει κάτι δεν μπορεί! Αύριο θα πάω να δω ένα μεταχειρισμένο 690 του 2008. Ελπίζω να είναι καλή περιπτοση να το κλείσω να τελιονω με αυτή την ιστορία. Ειμαι εγκλοβισμενος χωρίς μηχανή.

Άβαταρ μέλους
plusangel
KTM Model: ktm 690 enduro

Δημοσίευση από plusangel » Παρ Ιαν 15, 2010 12:18 pm

Πίσα και πούπουλα στα κλεφτρόνια :smt071

Εύχομαι το 690 που θα δεις να είναι καλά και να ξεχάσεις γρήγορα την ατυχία που σου συνέβη....
Φιλικά,
Άγγελος

polis77
KTM Model: superduke

Δημοσίευση από polis77 » Τρί Ιαν 26, 2010 5:07 pm

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ,ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΑΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΞΕΝΕΡΩΝΑ ΑΡΚΕΤΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΛΟΠΗΣ ΕΧΩ ΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟΝ SUPERDUKE ΣΤΗΝ INTERAMERICAN.ΔΕΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Η'ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΧΑΡΤΙ.ΜΟΝΟ ΑΔΕΙΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ,Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 200 ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΜΕ ΑΞΙΑ ΚΛΟΠΗΣ 5000.ΕΧΩ ΕΚΠΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΕΚΕΙ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Άτυχη στιγμή”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη